Economist - Deva

CASA NOASTRA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- tine evidenta documentelor cu regim special – facturi, chitante, bonuri Case de marcat, Registrul de casa;
- intocmeste facturile fiscale si elibereaza documentele care insotesc facturile (chitantele, bonurile de casa);
- inregistreaza electronic facturile, chitantele, bonurile de casa, etc.;
- verifica situatia platilor catre furnizori (chirii, utilitati, taxe locale);
- verifica activitatea gestiunii, din punct de vedere al evidentei primare si operative;

- gestioneaza tamplaria PVC, geamul termoizolant si accesoriile trimise catre filiala, repectand procedurile de lucru in vigoare;

- coordoneaza si indruma activitatea echipelor de montaj;

- planifica si pregateste din timp livrarile catre clienti.

CERINTE

studii superioare economice;
- cunostinte de legislaţie in domeniul contabilitatii si salarizarii: Legea 82/1991 republicata, OMFP nr 1752/2005, Legea 571/2003 privind Codul Fiscal, Codul de procedura fiscala;
- cunostinte bune de operare pe calculator.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv (salariu + bonuri de masa);
- Un mediu de lucru dinamic;
- Posibilitatea de acces la programe de pregatire si dezvoltare pe domeniul financiar-contabil.

Compania Casa Noastra, cu sediul in Craiova, este lider in Romania in productia si distributia de ferestre si usi din PVC cu sticla termoizolanta.
Compania deruleaza in prezent un plan de investitii (sedii de productie, administrative, logistica si distributie) de peste 20 milioane de Euro, cea mai mare investitie din Romania in acest domeniu de activitate.
Reteaua de distributie este compusa din peste 70 de showroom-uri, repartizate majoritar in jumatatea de sud a tarii si are o dezvoltare deosebit de dinamica.
Compania Casa Noastra este formata din oameni tineri, bine pregatiti, inovatori, comunicativi si pasionati de ceea ce fac.
Daca ai acest profil, vino sa te alaturi echipei noastre!

www.casanoastra.ro