Director Sucursala Deva

MKB ROMEXTERRA BANK S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

MKB Romexterra Bank angajeaza Director la Sucursala Deva

Atributii:
- Coordoneaza activitatea sucursalei si aloca optim resursele umane in vederea realizarii obiectivelor de vanzari
- Initiaza si dezvolta relatiile cu clientii bancii
- Reprezinta sucursala in mediul local de afaceri
- Ofera clientilor intregul portofoliu de produse de retail

CERINTE

Cerintele postului:
- Studii superioare cu profil economic sau studii superioare cu alt profil cu conditia absolvirii unui master sau curs postuniversitar cu profil economic
- Cunoasterea OUG nr. 99/2006 privind institutiile de credit si adecvarea capitalului
- Cunostinte de limba engleza – nivel mediu
- Cunostinte despre produsele si serviciile bancare, a instrumentelor de plata
- Cunostinte de operare PC
- Experienta in domeniul financiar-bancar de minim 2 ani
- Orientare catre client
- Abilitati de planificare, organizare si rezistenta la stress
- Abilitati excelente de comunicare si leadership.

Constituie avantaj:
- Cursuri de management, comunicare, managementul timpului, coaching, leadership, managementul proiectelor.

MKB Romexterra Bank S.A., held in proportion of 55.32% by MKB Bank, the third Hungarian bank, member of BayernLB from Germany.