Director de Calitate

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Trenkwlader cauta pentru clientul sau, companie multinationala de productie textile, o persoana potrivita pentru postul de Manager de Calitate in Deva

- Coordonarea departamentului de calitate;
- Evaluarea noilor furnizori si participarea la decizia de colaborare;
- Verificarea materialelor primite (piele);
- Identificarea defectelor de material si solutionarea acestora
- Verificarea calitativa a materialelor de la furnizori;
- Imbunatatirea continua a sistemului de calitate prin intocmirea de proceduri, instructiuni de lucru, instruiri ale personalului.
- Planificarea si realizarea auditului intern si a auditului extern la furnizori

CERINTE

- Experienta in calitatea materialelor, material textile si piele;

- Experienta in tabacarie precum si cunostinte in domeniul textil, cunostinte legate de productia de piele, verificarea calitatii acesteia;

- Cunostinte legate de stadii de productie si tehnici de procesare a pielii.

- Cunoasterea limbii engleze cel putin la nivel mediu.

Pentru mai multe detalii suntem disponibili la adresa de email: a.rusu@trenkwalder.ro

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).