Direct Sales Agent Deva

Garanti Credite de Consum .

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Abordarea directa a clientilor din zona de lucru in vederea promovarii si vanzarii produselor de creditare;
• Asigurarea de asistenta si consultanta clientilor pentru alegerea celei mai potrivite solutii de creditare;
• Informarea corecta si completa a clientilor cu privire la caracteristicile produselor de creditare si documentatia necesara intocmirii dosarului de credit;
• Distribuirea de materiale promotionale pentru produsele de creditare si participarea activa la campaniile de marketing initiate de catre companie;
• Verificarea preliminara a tuturor documentelor prezentate de catre client conform procedurilor de lucru si validarea acestora;
• Introducerea corecta a tuturor informatiilor despre client in aplicatiile software utilizate in cadrul procesului de intocmire a dosarului de credit.

CERINTE

• Studii medii/superioare;
• Experienta in vanzari directe sau consiliere clienti minim 1 an;
• Cunostintele despre produsele de finantare/creditare reprezinta un avantaj;
• Cunostinte medii de operare Open Office (Microsoft Office);
• Bune abilitati de comunicare;
• Orientare spre rezultate si atitudine pro activa;
• Atenţie selectiva/distributiva;
• Politete;
• Initiativa.

BENEFICII OFERITE

• Sistem de bounsare competitiv si provocator;
• Training intern;
• Oportunitatea de dezvoltare a carierei in domeniul serviciilor finaciare.

DESCRIEREA FIRMEI

Descrierea firmei
Ralfi IFN SA was established in 1997 with the intention of offering flexible, fast and accessible financing solutions for individual customers, even for those with lower income.
At the end of 2010 the main shareholder of Ralfi IFN became Turkiye Garanti Bankasi A.S., the second largest private bank in Turkey, which holds 100% of shares. Following this change in shareholding, Ralfi was included in Garanti financial group (together with Garanti Bank, Garanti Leasing and Garanti Mortgage) and continues its activity under Garanti Consumer Finance brand.

Ralfi IFN SA a fost înfiinţată în anul 1997, propunându-şi încă de la început să ofere soluţii de finanţare flexibile, rapide şi accesibile clienţilor persoane fizice.
La sfârşitul anului 2010, acţionarul majoritar al Ralfi IFN SA a devenit Garanti Turcia, cea de-a doua bancă privată ca mărime din Turcia, care deţine 100% din acţiuni. În urma acestei modificări a acţionariatului, Ralfi IFN SA a fost inclusă în grupul financiar bancar Garanti, continuându-şi activitatea sub brandul Garanti Credite de Consum.