CONSULTANT VANZARI AUTOTURISME (HUNEDOARA)

AUTOHAUS HUBER SUCURSALA DEVA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere:
Promovarea si comercializarea de autoturisme marca Opel.

Responsabilitati:
- Prezinta oferte, atat verbale cat si scrise pentru achizitionarea autoturismelor clientilor si potentialilor clienti.
- Contacteaza potentialii clienti telefonic, prin oferte transmise pe fax sau e-mail, sau prin deplasari la sediul clientului.
- Stabileste strategii de contactare a noilor clienti si de vanzare .

CERINTE

- Operare PC;
- Permis de conducere cat.B;
- Experienta in vanzari;
- Pregatire tehnica in domeniul auto (mecanic/tehnician auto);
- Abilitati de comunicare si persuasiune bine dezvoltate;
- Cunostinte de limba engleza constituie avantaj.
- Domiciliu stabil in Deva

BENEFICII OFERITE

- Specializare in domeniu;
- Posibilitate de afirmare;
- Salariu motivant;
- Contract de Munca, Carte de Munca;
- Telefon mobil, laptop;
- Conditii speciale de lucru.

In 2000 Autohaus Huber semneaza cu Opel precontractul de reprezentanta a acestuia pentru zonele Sibiu, Alba si Hunedoara.
In aprilie 2002 Autohaus Huber devine al 13 –lea Dealer Opel din Romania .
Firma dispune de un Showroom cu o suprafata de 400 mp existand posibilitatea de vizionare a intregii game Opel.
Conducerea firmei se ocupa de specializarea personalului angajat prin cursuri de perfectionare in cadrul reprezentantelor Opel in Germania si Ungaria.
La inceputul anului 2008 sa inaugurat o noua sucursala la Deva , Cl Hunedoarei Sat. Santuhalm.