SUPERVIZOR PRODUCTIE

Fidodava SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Importanta multinationala specializata in productia de cabluri si cablaje auto, angajeaza Supervizor Productie pentru fabrica din Dej, Jud. Cluj.
Responsabilitatile principale:
– Coordoneaza Zona sa Autonoma de Productie. Asigura Calitatea totala a produselor, coordoneaza mijloacele umane, materiale si logistice pentru a livra clientilor produse conforme la nivelul de calitate cerut si in timpul cerut;
– Asigura in permanenta realizarea obiectivelor de productie care ii sunt fixate, respectand standardele de calitate, securitate, costuri, timp si motivare a personalului;
– Vegheaza si contribuie in permanenta la respectarea principiilor de organizare a productiei : 5S, Hoshin, SMED, TPM, FIFO, KANBAN;
– Propune si realizeaza actiunile de ameliorare a calitatii si de optimizare a fluxurilor si a productivitatii
– Asigura calitatea produselor, asigura mijloacele necesare pentru a garanta nivelul de calitate cerut (indicatori, analiza cauzelor, proceduri, formare, actiuni de ameliorare);
– Realizeaza evaluarile individuale de performanta a personalului de productie si propune evolutia de salarii pentru acesta;
– Vegheaza in permanenta la respectarea regulilor legate de legislatia muncii, de protectia muncii si ergonomia la locul de munca;
– Se asigura ca regulile de securitate sunt respectate.

CERINTE

– Studii superioare;
– 3 ani de experienta in productie de injectii mase plastice si in supervizarea unei echipe;
– Cunostinte despre principiile de organizare a productiei : 5S, Hoshin, SMED, TPM, FIFO, KANBAN;
– Cunostinte de Limba Engleza, conversational;
– Bune abilitati de comunicare si relationare;
– Capacitati de organizare si coordonare;
– Abilitati de rezolvare a problemelor.

HR Solutio este solutia optima pentru problemele de resurse umane din organizatia dvs!

HR Solutio este un furnizor de servicii de resurse umane profesionale si profesioniste, de tipul:

- administrare de personal;

- recrutare si selectiei de personal/ executive search;

- sisteme de evaluare a performantelor angajatilor;

- dezvoltarea resurselor umane prin training, coaching, consiliere;

- dezvoltare organizationala;

- consultanta HR.