Selectam SOFER PROFESIONIST in transportul international de marfuri, Danemarca

Europrorecruit SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Selectam SOFERI PROFESIONISTI pentru transport international de marfuri in Danemarca.

Responsabilitati:

- Carnet de conducere categoriile CE;

- Certificat ADR (marfuri periculoase);

- Card de conducator;

- Card de calificare a conducatorului;

- Experienta in conducerea camioanelor de mare tonaj in Comunitatea Europeana;

- Capabil sa incarce si sa descarce;

- Capabil sa conduca fara avarii;

- Capabil sa se descurce in trafic pentru a ajunge la destinatie;

- Flexibil si respectuos cu cei din trafic;

- Capabil sa transporte toate tipurile de bunuri si remorci;

- Cunostinte avansate de regulile de circulatie;

- Capabil sa inteleaga o conversatie in limba Engleza si sa vorbeasca in propozitii simple;

- Cunostintele de limba Germana sau Franceza prezinta avantaj.

Alte detalii:

- Programul zilnic- cel agreat de UE;
- Camioanele se vor schimba mereu, dar compania va incerca sa va mentina pe aceleasi rute cu aceeasi colegi;
- Dupa ziua de munca, angajatul se poate odihni intr-unul din apartamentele puse la dispozitie de companie;
- Apartamentele sunt dotate cu bucatarie, baie, masini de spalat si conexiune internet WI-FI.

Documente necesare pentru inscriere:

- CV-ul;
- Carte de identitate;
- Copii dupa:
Permis de conducere;
Cartea de conducător auto;
ADR;
Certificate de orice fel;
Certificat Medical;
Cazier judiciar.
- Informații despre banca candidatului (nume, cod Swift, IBAN nr) atunci când candidatul ajunge în Danemarca).

Costurile suportate de candidat:

1) 550 RON - Taxa de inscriere si procesare dosar;

2)Tarif de mediere - NU SE PERCEPE!!!

3) Biletul de avion, rambursat de companie;

4) Bani de buzunar pana la primul salariu.

* Pentru mai multe detalii, nu ezitati sa ne contactati!

CERINTE

BENEFICII OFERITE

- Cazarea este gratuita in timpul programului de munca (in unul din apartamentele puse la dispozitie de companie);
- Toate camioanele sunt echipate cu computer de bord pentru comunicare, navigare si organizarea timpului de condus;
- Se ofera telefon mobil de serviciu;
- Fiecare angajat va primi echipamentul necesar pentru munca: geaca, bocanci, geaca de iarna, tricou, etc.
- Contract de munca pe perioada nedeterminata;
- Salariu intre 1450 eur - 1800 eur, in functie
de rezultatele obtinute la evaluarea fiecaruia, platit pe data de 10 a fiecarei luni;
- Crestere salariala dupa 15 zile, daca angajatul demonstreaza capacitate de a fi un bun conducator;
- Bonus - se vor acorda 4 eur/zi pentru soferii care vor conduce 100% in trafic national;
- Costul calatoriei catre compania angajatoare pentru a sustine testul initial va fi rambursat de companie;
- Daca acesta trece testul i primeste bonus 150 euro.

Bonusuri acordate:
Bonus - se vor acorda 4 eur/zi pentru soferii care vor conduce 100% in trafic national!

EUROPRORECRUIT este o agenţie de recrutare cu experienţă în selecţia şi plasarea forţei de munca în străinătate, acreditată de Ministerul Muncii, cu sediul in București , care vine în sprijinul clienților și candidaților prin intermediul agențiilor din teritoriu.