Medici specialisti in Danemarca

AGORA Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutăm medici specialiști, dornici să lucreze în clinici/spitale din DANEMARCA. Săptămâna de lucru este în medie de 37 de ore, iar schimburile variază între 6 și 13 ore. Salariile sunt cuprinse între 83.000 € și 90.000 € pe an în funcție de calificare și responsabilități.

Se oferă suport gratuit în relocarea familiei (inclusiv curs gratuit de limbă și asistență în găsirea unui post).

Ne orientăm în primul rând spre medici în următoarele specializări:
- Psihiatrie
- Radiologie
- Cardiologie
- Reumatologie
- Neurologie
- Geriatrie (sunt acceptați cei specializați în Medicină Internă sau Medicină generală)
- Oncologie
- Endocrinologie
- Gastroenterologie
- Pneumologie

CERINTE

- calificare de medic specialist
- minim nivel B2 de comunicare pe limba engleză
- disponibilitate de participare la un curs intensiv de daneză cu durata de 6 luni
- motivație de relocare în Danemarca pe termen lung
- stabilitate, atitudine pozitivă, spirit de echipă

DESCRIEREA FIRMEI

Consultanta in domeniul HR