medici radiologi pentru Danemarca

STAIRS Groep

Job expirat

RESPONSABILITATI

Stairs Groep ofera locuri de munca in Danemarca:

- radiologi specializati in mamografie,
- neuro radiologi,
- radiologi generali.

CERINTE

Diploma de medic
Diploma de medic specialist radiolog
Certificat de compatibilitate cu Directiva nr. 2005/36/CE (poate fi obtinuta si dupa aplicare)
Certificat de good standing
3 ani experienta in specializarea respectiva
2 recomandari.

BENEFICII OFERITE

Munca in spitale sau clinici publice din Danemarca
Salariu brut lunar de circa 60.000 coroane daneze (aproximativ ??? 8000) (salariul este stabilit prin de guvernul danez si nu poate fi negociat)
37 de ore lucratoare pe saptamana, eventual 6 garzi pe luna
Curs de limba daneza via skype inainte de relocare
Asistenta pentru incheierea formalitatilor de inscriere in registrul medical, obtinerea codului fiscal, etc;
Asistenta la gasirea locuintei, scoala pentru copii, etc.

STAIRS Groep este o agentie de recrutare, selectie si plasare de personal high skilled din Romania pe piata de munca in diferite tari europene.