Cautam persoane dinamice care doresc sa munceasca si sa calatoreasca in tari din Africa si Europa

DNS - The Necessary Teacher Training College

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam persoane flexibile si motivate in a face o diferenta in vietile celorlalti care sa se alature programului nostru de 3 ani de studii, munca, calatorii si voluntariat din cadrul colegiului DNS - The Necessary Teacher Training College din Danemarca. In cadrul studiilor se efectueaza o calatorie de 4 luni in Africa de Nord-Vest pentru a studia si investiga viata comunitatilor, precum si perioade de voluntariat si practica pedagogica in scoli private din Europa. Rolul tau este sa-ti doresti cu adevarat sa te implici intr-un astfel de program si sa participi activ in activitatile colegiului (munca, voluntariat, calatorii, studii).

CERINTE

- minim absolvent de liceu;
- varsta minima 18 ani (nu exista limita superioara de varsta);
- cunostinte medii de limba engleza;

BENEFICII OFERITE

- acoperirea cheltuielilor de cazare, masa, calatorii, studii, bani de buzunar din munca depusa in timpul programului;
- obtinerea echivalentului unei diplome de licenta in pedagogie la sfarsitul celor 3 ani de colegiu;

The Necessary Teacher Training College - NGO; colegiu de 3 ani in Danemarca infiintat in 1972 in Danemarca, care pregateste voluntari/profesori capabili sa-si foloseasca aptitudinile si pregatirea in folosul comunitatii, in sensul dezvoltarii si imbunatatirii vietii oamenilor, in special din societatile sarace, in curs de dezvoltare.