Senior Financial Controller

leoHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura gestionarea procesului de raportare lunară a cheltuielilor operaționale aferente centrelor de cost, respectiv a investițiilor;
Analiza deviațiilor versus buget și discutarea lor cu responsabilii de departamente;
Gestioneaza analizele lunare/ a indicatorii în legatură cu activitatea operațională, cu accent pe costul de produs și profitabilitate;
Gestioneaza în ERP SAP costul și structura de cost pe produs;
Realizeaza analize ad-hoc și previziuni conform solicitărilor;
Planificare si Bugetare;
Parte a echipei care gestionează întocmirea și monitorizarea bugetului anual, pe termen mediu și a prognozelor (forecast);
Oferă sprijin celorlalte funcții și echipe pe teme de controlling;
Parte a echipei din Departamentul Financiar care gestioneaza misiunile de audit statutar si intern;
Parte a echipei de inventariere a mijloacelor fixe si stocurilor.

CERINTE

Studii superioare (de preferat Contabilitate, contabilitate și Informatică de Gestiune, Cibernetică);
Experiență de minim 4 ani pe o poziție similară, de preferat într-o companie de productie;
Cunostinte MS Office (Excel, Word, PowerPoint) - avansat obligatoriu, SAP poate reprezenta avantaj;
Cunoasterea legislatiei aplicabile domeniului de activitate;
Calificari speciale: cunostinte de contabilitate de gestiune;
Persoană organizată;
Capacitate de analiza si sinteza;
Adaptabilitate, atitudine proactiva, capacitate de a inova;
Responsabilitate, capacitate de analiza si atentie la detalii;
Spirit analitic: să poată identifica soluții la problemele cu care se confruntă;
Simt dezvoltat al eticii profesionale;
Limba Engleza - fluent obligatoriu.

leoHR was born out of a desire to provide adaptable HR solutions for diverse business environments.

leoHR is a new and fresh concept who puts in service for both parties, companies and candidates, its expertise gathered in more than 15 years of human resources multinational consultancy companies and strategic management roles in different national and overseas environments.

leoHR brings a new approach in HR services, coming with a more human touch manner in the search and selection process, soft skills trainings and human resource consultancy. We highly value our customers, both companies and candidates, and our goal is to deliver the high quality services that we’d like to receive from others.

EXCELLENCE … is what we DO !!!

Thank you for visiting www.leoHR.ro for other challenging vacancies