Inginer Calitate

SC NOVA GRUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigurarea compatibilitatii produselor cu standardele / procedurile companiei, clientilor, furnizorilor;
- Comunicarea cu clientii interni si externi pentru a asigura eliminarea neconformitatilor;
- Monitorizarea si raportarea defectelor aparute in diverse stadii de fabricatie;
- Implementarea actiunilor corective si preventive in domeniul calitatii.
- Urmarirea fluxului de productie din punctul de vedere al calitatii

CERINTE

- Experienta anterioara intr-o activitate de productie, preferabil conexa industriei de prelucrari prin aschiere;
- Flexibilitate si adaptabilitate;
-Capacitatea de implementare cu succes a schimbarii intr-un mediu de productie;
- Abilitati de comunicare si organizare;
- Studii superioare, studiile tehnice prezinta avantaj;
- Limba germana nivel mediu, limba engleza nivel avansat;
- Cunostinte operare PC (MS Office).

BENEFICII OFERITE

- tichete de masa
- transport asigurat
- salariu atractiv

Grupul roman de firme NOVA s-a infiintat in anul 1994, fiind o afacere de familie, localizat in Cugir.

Principalele noastre activitati au fost dedicate de la inceput mecanicii fine si producerii de roti dintate. In prezent pe langa activitatea de productie realizata dupa documentatia clientului, producem si vindem accesorii de masini unelte (portscule si menghini) realizate dupa documentatia proprie.