Web Developer/Project Manager/Data Entry

Carol-Ovidiu COM S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Echipa IT tanara cauta persoane din Craiova dispuse sa lucreze in sistem
- Part Time ( la domiciliul fiecaruia - insa necesita cel putin 1 deplasare la 2-3 zile la firma ) 3-6 ore pe zii primele 1-2-3 luni in perioada de proba apoi in regim de
- Full Time 8 ore pe zii ( la sediul firmei ) care sa posede cunostintele si sa indeplineasca cerintele de mai jos.

Urmarim in primul rand gasirea unor persoane care sa aiba cunostinte Medii-Avansate in toate programele mentionate : Macromedia, FrontPage, Adobe, Php ( pentru a duce o instalare de script, customizare , integrare design pana la capat ) care vor ocupa dupa 1-2-3 luni pozitia de Manager de Proiecte - Data Entry , cat si Persoane care au constinte Avansate doar in anumite arii mentionate mai sus iar in celelate Deloc, acestia din urma vor ocupa pozita de Designer, Programator, Data Entry.
Plata se face numai la sfarsitul celor 30 de zile, daca nu se lucreaza timp de 30 zile minim atunci nu se ofera plata pentru zilele lucrate <30.
Lucrul Initial in Regim Part Time ( la domiciliul fiecaruia ) va presupune un Raport Zilnic pe care trebuie sal trimiteti prin Email, Raport care reprezinta sinteza activitatilor facute in cursul zilei pentru a putea tine o evidentza mai exacta asupra activitatilor defasurate.

Se face un mic training in cadrul firmei vis-a-vis de ce anume trebuie facut insa nu acceptam persoane care nu au cunostinte Frontpage ( Macromedia) - Mediu-Avansat , Adobe - Mediu, PhpMyAdmin&Plesk&FTP - Mediu-Avansat, Php - cunostinte primare

Sarcinile curente cuprind, Instalare Scripturi ( Portaluri, Situri Licitatii, Situri Jocuri - noi oferim scripturile cu template bineinteles - in cazul in care apar mici probleme la instalare trebuie sa aveti cunostinte Php primare) Php, Cgi , customizarea lor , cat si traducerea scripturilor si a meniurilor din engleza in limba romana si adaptarea logoului.
Pe de alta parte Magazinele Online Dezvoltate Necesita adaugarea de produse noi, sarcina care poate fi plictisitoare uneori , persoanele pe care rabdarea nu le caracterizeaza sunt rugate sa nu aplice.

Se ofera :
- scripturile necesare + Template + Logo
- conturi FTP si Control Panel
- indicatii aditionale

Nu se face training in cadrul firmei pentru : Folosirea Frontpage Macromedia, Plesk + PhpMyAdmin sau ftp si Adobe, Php cunostinte primare

Dezvoltarea unei serii de portaluri si magazine online in Romania
- Instalare de scripturi pe server
- Traducerea din Engleza in Romana a scriptului
- Adaptarea Scripturilor
- Adaptarea Logo-ului cu intreg designul sitului
- Promovarea site-ului prin adaugarea in alte directoare

CERINTE

Competente Necesare:

- Lucrul cu Frontpage ( Macromedia )
- Folosire Adobe la nivel mediu, adaptarea logourilor etc
- Cunostinte PhpMyAdmin si Plesk Cpanel pentru adaugarea bazelor date pentru instalarea scripturilor
- Total Commander
- Experienta in domeniu (constituie un avantaj)
- In cazul in care aveti un Site Web va rugam includeti adresa in CV si specificati Rolul pe care l-ati avut la dezvoltarea acelui website, (constituie un avantaj)

BENEFICII OFERITE

Salariul initial in sistem Part Time $100/luna , in Regim Full Time $200/luna cu posibilitati in functie de experienta si randamentul fiecaruia pana la $400-500 in urmatoarele luni.

DESCRIEREA FIRMEI

Firma care lucreaza in domeniu IT.