Web designer Craiova

IT HUB SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvoltarea interfatei grafice a website-urilor.
- realizarea tuturor materialelor sau resurselor necesare dezvoltarii proiectelor web sau mobile;
- design-ul website-urilor astfel incat acestea sa fie cat mai intuitiv si usor de folosit.
- realizarea grafica a logo-urilor sau a diverselor materiale promotionale;

CERINTE

- cunostinte de Photoshop si Illustrator
- cunostinte HTML si CSS
- implementare PSD in HTML/CSS
- creaza, propune si realizeaza layout-ul / designul paginilor web
- capacitatea de gestionare a timpulul si de indeplinirea cu succes a sarcinilor
- experienta relevanta in web design si grafic design este un avantaj
- cunostinte de Adobe Photoshop si Illustrator
- sa fie la curent cu ultimele trenduri in materie de design web.
- persoana creativa orientata catre solutii
- rationament logic
- atitudine proactiva, dinamica
- excelente abilitati de organizare si planificare
- cunostinte medii Adobe Flash
- Cunostinte minime Jquery / PHP
- cunostinte bune de HTML/CSS3/Jquery/CMS(Wordpess, OpenCart, Magento, Joomla)
- cunostinte bune de marketing
- spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant, posibilitati de promovare si dezvoltare a aptitudinilor, atmosfera placuta intr-un colectiv tanar si dinamic.