Traducator limba engleza si germana

AVI SRL CRAIOVA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- traduce diverse documente tehnice si alte materiale specifice domeniului societatii;
- compune si tehnoredacteaza corespondenta comerciala catre clientii externi;
- pregateste rapoarte, note, comenzi catre furnizorii externi etc...
- arhiveaza si indosariaza documentele.

CERINTE

- cunoasterea si stapanirea termenilor tehnici (lb. germana si engleza obligatoriu);
- abilitate in negocieri cu furnizorii si clientii externi;
- bune cunostiinte in utilizarea calculatorului (WORD, EXCEL);
- posesor permis de conducere cat. B;
- profesionalism, organizare si meticulozitate;
- rezistenta la efort sustinut.

BENEFICII OFERITE

- telefon de serviciu;
- salariu corespunzator activitatii prestate si bonuri de masa;
- lucru in mediu tanar si dinamic, cu reale posibilitati de dezvoltare a carierei intr-o companie de prestigiu.

Firma de proiectare si productie de piese din materiale compozite pentru industria constructoare de piscine, trenuri, tramvaie, metrouri, autocare , autobuze,etc.