Tehnologi, Fizicieni si Matematicieni pentru Pirelli Slatina(ref. TFM0507)

Quanta Resurse Umane SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- cautam orice persoana care se poate integra intr-o anumita faza a procesului tehnologic incepand de la materia prima - amestec - fasie cauciuc crud
- capabila se faca anumite calcule si coordonare a activitatii dar si cunosterea utilajelor

CERINTE

- absolventi ai facultatii de chimie, fizica sau matematica
- persoane cu o buna capacitate de coordonare a activitatii in sectia de amestec cauciuc dar si intregul proces tehnologic
- cunostinte a anumitor teste(rezistenta la rupere, grad de elasticitate etc.)
- calcule matematice (algoritmi) si analize fizice a anumitor procese de transformare si de productie

BENEFICII OFERITE

- se ofera perioada de training in strainatate

Quanta Resurse Umane cauta pentru clientul sau companie multinationala in domeniul cauciucului pozitiile de tehnologi productie, fizicieni si matematicieni pentru punerea in functiune a sectiei de prelucrare a materiei prime, amestec si obtinerea fasiilor de cauciuc crud care merg spre prelucrare pentru obtinerea cauciucului.