Tehnician sisteme de securitate

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajam Tehnician sisteme de securitate pentru realizare, service si mentenanta instalatii electrice de curenti slabi(retele de voce/date, retele de telecomunicatii), Sisteme de securitate(efractie, control acces, pontaj, TVCI, detectie incendiu, interfonie) si Sisteme IT.

Candidatul ideal:
Persoana placuta, gandire pozitiva, usurinta in relationare;
Disponibilitate pentru calatorii si pentru program prelungit;
Rezistenta la stres;

Responsabilitati:
- instalarea si mentenanta instalatiilor electrice de curenti slabi, sisteme de securitate, telecomunicatii, IT si efectuarea de diferite lucrari specifice, la sediile clientilor companiei;
- Intocmire de rapoarte de service si rapoarte conform procedurilor de service ISO;
- Efectuarea de instruiri tehnice si acordarea de asistenta tehnica la beneficiar personalului care opereaza echipamentele;
- Deplasarea la sediul clientului, pentru interventii, in urma solicitarii acestora sau asigurarea asistentei tehnice telefonic;
- Stabilirea necesarului de piese si materiale pentru rezolvarea incidentelor;
- Studiaza planurile sistemului impreuna cu Managerul deProiect
- Receptioneaza, in custodie, materialele aferente lucrarii din care face parte
- Participa, impreuna cu echipa din care face parte , la instalarea tuturor componentelor sistemului : cabluri, jgheaburi, camere, detectori, centrale
- Semnaleaza Sefului de echipa sau Managerului de Proiect orice impediment in indeplinirea sarcinilor de serviciu si propune solutii
- Configureaza echipamentele sistemului
- Raspunde de materialele receptionate pana la predarea catre beneficiar

CERINTE

- Experienta ca tehnician in executia si punerea in functiune de instalatii electrice de curenti slabi, sisteme securitate(efractie, control acces, pontaj, TVCI, detectie incendiu, interfonie), retele de date, retele de telecomunicatii - constituie un avantaj
- Cunostiinte de operare si administrare de calculatoare, configurare routere, instalare si configurare echipamente de retea, cablarestructurata, central telefonice;
- Notiuni de baza in lucrul cu instalatii de alimentare cu energie electrica;
- Permis de conducere cat. B.
- Absolvent curs Tehnician – ARTS – constituie un avantaj
- Experienta in Jonctare FO – constituie un avantaj
- Utilizare Corel, Autocad– constituie un avantaj
- Seriozitate, punctualitate, spirit de echipa, disponibilitate la deplasari si program prelungit;
- Studii medii/superioare de profil (electronica, electrotehnica, energetica, informatica)

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial in functie de cunostinte, experienta si activitatea desfasurata;
- Dotare cu telefon mobil
- Alte beneficii in functie de rezultate si realizari;
- Dezvoltareprofesionala continua;