Tehnician service IT - CRAIOVA

Sistec

Job expirat

RESPONSABILITATI

•Efectueaza mentenanta echipamentelor hardware (calculatoare, imprimante si copiatoare) ale clientilor la sediul acestora.
•Asigura interventiile IT-hardware la sediul clientilor (reparatii, instalari, configurari).
•Asigura service echipamentelor de tipul: calculatoare, imprimante, copiatoare, subansamble, module electronice.
•Administreaza garantiile pentru produsele clientilor.
•Gestioneaza documentele specifice departamentului.

CERINTE

•Absolvent studii medii / superioare/ scoala profesionala tehnica (reprezinta avantaj domeniile Informatica, Telecomunicatii, Matematica-Fizica, Electronica);
•Experienta profesionala de minim 6 luni in domeniu pe un post similar (instalare, configurare, diagnosticare, reparare echipamente de birouri de tipul: PC-uri, imprimante, copiatoare, fax-uri, scannere);
•Avantaj cunostinte electronica
•Cunostinte operare PC (MS Office);
•Limba engleza – nivel mediu;
•Permis auto (B).

Sistec este o companie de resurse umane, proiectele desfasurate de noi cuprind actiuni de recrutare si selectie de personal, evaluare a performantelor, administrare dosare personal si salarizare, training.