Sef Contabil (CECCAR)

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal:
Sef Contabil (CECCAR).
Studii superioare economice;
Experienta intr-un post similar minim – 5 ani;
Cunostinte foarte bune de MSOffice, in special Excel;
Competente in lucru cu firme ce desfasoara activitate de productie/constructii

CERINTE

Descrierea jobului:
Coordonarea activitatii financiar contabile;
Analizarea lunara a costurilor privind activitatile de productie si pregatirea de rapoarte;
Verificarea evidentelor contabile la nivel de balanta lunara;
Verificarea si semnarea declaratiilor fiscale;
Mentinerea legaturilor cu autoritatile statului din domeniu;
Intocmirea si semnarea situatiilor financiare anuale;
Participarea si oferirea suportului auditorului financiar la efectuarea auditului cu privire la situatiile financiare;
Oferirea de suport consultantilor fiscali la intocmirea dosarului de preturi de transfer;
Coordonarea inventarierii anuale si centralizarea rezultatelor;
Oferirea de suport managementului companiei in procesul decizional oferind informatiile necesare specifice domeniului;
Intocmirea rapoartelor si statisticilor si trimiterea periodica la solicitarile managerului;