Sales Representative - WinMentor

DATASOFT S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- contactarea potentialilor clienti pentru prezentarea WinMentor (software de gestiune/contabilitate)
- implementarea aplicatiei la client
- identificarea solutiilor optime pentru fiecare client in parte
- gestionarea bazelor de date cu clienti si oferte (intocmire, actualizare, completare etc.)
- invatarea produselor din oferta (caracteristici, competitie, preturi etc.)
- planificarea propriei activitati de vanzare (zilnic, saptaminal, lunar ) pe baza de obiective de vanzari

CERINTE

- cunostinte de contabilitate
- buna utilizare a computerului in Windows, Office.
- initiativa, perseverenta si comunicativitate
- placerea de a lucra in vanzari
- dorinta de atinge succesul in cariera
- prezenta agreabila, optimism
- usurinta in comunicare scrisa si verbala
- usurinta de deplasare la clienti pentru discutii si prezentari

BENEFICII OFERITE

- Salariu oferit: fix + comision vanzari
- telefon
- masina
- cursuri de pregatire/instruire

Importator produse electronice, vanzare produse si servicii IT, vanzare produse si servicii telefonie mobila - partener Connex-Vodafone.