SALES REPRESENTATIVE

AVI SRL CRAIOVA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza potentialilor clienti din zona de responsabilitate, in vederea stabilirii prioritatilor si strategiei de abordare a acestora
- Prezentarea produselor companiei potentialilor clienti aflati in zona de responsabilitate
- Realizarea de oferte tehnice si comerciale pentru potentialii clienti, in concordanta cu politica comerciala a companiei si negocierea cu acestia in vederea incheierii de contracte comerciale
- Raportarea catre Directorul General a situatiilor privind prezentarile la clienti, ofertarile realizate, negocierile incheiate cu semnarea de contracte, etc. din zona de responsabilitate, in vederea centralizarii informatiei la nivelul companiei
- Identificarea necesitatilor pietei, comunicarea acestora in cadrul compartimentelor companiei direct interesate;
- Colaborarea cu Directorul General si compartimentul Informatic pentru realizarea prezentarilor de produse, stabilirea elementelor care trebuie evidentiate si care dau valoare adaugata produselor companiei;
- Urmarirea relatiilor comerciale cu clientii din zona de responsabilitate
- Monitorizeaza preferintele si reclamatiile clientilor din zona alocata, updatarea dosarelor comerciale ale clientilor in colaborare cu compartimentul Juridic si Tehnic.

CERINTE

- studii superioare, preferabil absolvent al Facultatii de Marketing;
- experienta minim 3 ani in in vanzari este esentiala;
- experienta in negocierea contractelor;
- cunostinte excelente de limba engleza, constituie avantaj cunoasterea unei a doua limbi straine (franceza, germana) reprezinta avantaj;
- capacitate de analiza, sinteza si rezolvare de probleme ;
- foarte bune abilitati de comunicare si negociere; persoana tenace, ambitioasa, cu spirit competitiv, cu initiativa si dorinta de afirmare pe plan profesional ;
- abilitati de utilizare PC : WORD, EXCEL, POWERPOINT etc?
- spirit de initiativa si lucru in echipa;
- stagiu militar satisfacut
- permis de conducere cat. B si disponibilitate pentru deplasari.

BENEFICII OFERITE

- Masina, telefon
- Salariu motivant, pe masura realizarilor, comision conform performantelor;
- Lucru intr-o echipa tanara si motivata.
- Perspectiva afirmarii intr-un domeniu dinamic si modern, cu posibilitati de avansare pe scara ierarhica.

Firma de proiectare si productie de obiecte sanitare din materiale compozite.