Sales Representative

DATASOFT S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- contactarea potentialilor clienti pentru prezentarea produselor si serviciilor promovate de compania noastra
- identificarea solutiilor optime pentru fiecare client in parte
- gestionarea bazelor de date cu clienti si oferte (intocmire, actualizare, completare etc.)
- invatarea produselor din oferta (caracteristici tehnice, competitie, preturi etc.)
- analiza pietei si monitorizarea concurentei
- realizarea de rapoarte si previziuni specifice
- planificarea propriei activitati de vanzare (zilnic, saptaminal, lunar ) pe baza de obiective de vanzari

CERINTE

- buna utilizare a computerului in Windows, Office.
- cunostinte informatice generale si cultura tehnica generala in domeniu electronic/electric.
- bune cunostinte de limba engleza
- initiativa, perseverenta si comunicativitate
- placerea de a lucra in vanzari
- dorinta de atinge succesul in cariera
- prezenta agreabila, optimism
- usurinta in comunicare scrisa si verbala
- usurinta de deplasare la clienti pentru discutii si prezentari

BENEFICII OFERITE

- Salariu oferit: fix + comision vanzari
- telefon
- masina (in functie de realizari)
- cursuri de pregatire/instruire

Importator de produse audio BOSE® si Yamaha, partener Vodafone, partener a numeroase firme de prestigiu in domeniul IT.