Responsabil Importuri

GOLDEN EVENTS

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Mentinerea relatiei cu furnizorii;
-Solicitare oferte,compararea ofertelor,negocierea contractelor, negocierea conditiilor de livrare in limitele aprobate de societate,lansarea comenzii si urmarirea expedierii marfii pana la receptia acesteia
-Analiza continua a pietei si a concurentei si dezvoltarea portofoliului de furnizori pentru realizarea a cel putin doua surse pentru fiecare produs/serviciu si imbunatatirea permanenta a calitatii
-Comunicare,feedback calitate,construirea unei bune relatii cu toate departamentele functionale ale companiei
-Urmarirea efectuarii platilor si incasarilor in termenii impusi de contracte
-Întocmirea si realizarea in bune conditii si la timp a vamuirii marfurilor importate (acte, documente)

CERINTE

- Studii superioare finalizate
- Experienta in achizitii, negocieri, contracte externe, derulari importuri - minim 1 an
- Limba engleza si germana nivel avansat scris si vorbit
- Cunostinte PC: Word, Excel, Power Point, Outlook
- Dinamism, fire deschisa, comunicativa
- Orientare spre obiective
- Hotarare, perseverenta
- Team-player
- Permis auto - categoria B

GOLDEN EVENTS este o firma specializata in selectie, recrutare si evaluari de resurse umane.