Responsabil Achizitii interne si intracomunitare

AVI SRL CRAIOVA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- colaboreaza cu directorul de productie pentru stabilirea necesarelor de materii prime si de piese;
- contacteaza furnizorii si negociaza ofertele;
- elaboreaza bugetele necesare pe diferite proiecte;
- negociaza contractele si supravegheaza derularea acestora;
- asigura controlul calitativ si cantitativ al materiilor prime si al pieselor primite de la furnizori.

CERINTE

- experienta si cunoastere a practicilor vamale, de achizitii si de contractare;
- abilitate in negocieri cu furnizorii
- bune cunostiinte in utilizarea calculatorului (WORD, EXCEL)
- constituie avantaj cunoasterea limbii engleza/germana (scris si vorbit);
- disponibilitate la program prelungit (rezistenta la efort sustinut);
- posesor permis conducere minim cat. B;
- bune abilitati analitice si de planificare;
- atitudine proactiva, orientata spre rezultat.

BENEFICII OFERITE

- masina de serviciu si telefon;
- salariu competitiv si bonuri de masa;
- lucru in mediu tanar si dinamic, cu reale posibilitati de dezvoltare a carierei intr-o companie de prestigiu.

Firma de proiectare si productie de piese din materiale compozite pentru industria constructoare de piscine, trenuri, tramvaie, metrouri, autocare , autobuze,etc.