REPREZENTANT ZONAL- Craiova

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- monitorizarea activitatii distribuitorilor din zonele de acoperire: Gorj, Dolj, Valcea, Olt, Arges, Teleorman
- cunoasterea retelei de distributie al en-grosistilor;
- dezvoltarea retelei de distributie, prin gasirea a noi clienti de pe zonele respective;
- analiza activitatii distribuitorilor si propunerea de solutii pentru optimizarea activitatii de distributie a acestora;
- raspunde de imaginea companiei din localitatile vizitate ( amenajarea produselor pe rafturi sau in standuri special amenajate);
- propune solutii pentru personalizarea punctelor de desfacere al produselor companiei;
- propune realizarea unor activitati promotionale;
-intocmeste rapoarte cu privire la:
- preturile de distributie al produselor RACORITOARE, practicate de distribuitori si al subdistribuitorilor din zonele de acoperire;
- preturile practicate de concurenti;
- activitatile promotionale intreprinse de producatorii de bauturi racoritoare sau de distribuitorii acestora cu privire la produsele lor;
- preturile de vanzare (en-detail ) al produselor racoritoare si al concurentilor;
- dinamica retelei de distributie (numarul clienti vechi si noi, cresteri-descresteri, etc.);
- dinamica pietei de bauturi racoritoare din zona;
- urmareste evolutia vanzarilor impreuna cu reprezentantul acestora in limita responsabilitatilor pe care le are;
- identific¿ ¿i contacteaz¿ poten¿ialii clien¿i în vederea remiterii ofertei, negocierii, încheierii ¿i execut¿rii contractului ¿i a acordurilor comerciale,
- reprezint¿ organiza¿ia în fa¿a clien¿ilor ¿i a poten¿ialilor clien¿i pentru remiterea ofertei de m¿rfuri,
- întocme¿te oferte de m¿rfuri
- acord¿ asisten¿¿ din punct de vedere comercial,
- negociaz¿, încheie ¿i asigur¿ executarea contractelor ¿i a acordurilor comerciale,
- între¿ine relatiile comercian¿ilor din portofoliu
- face propuneri pt. suplimentarea programului de productie pt. produsele care au asigurate desfacerea pe baz¿ de contracte
- urm¿re¿te realizarea în termen a obliga¿iilor contractuale ¿i asigur¿ livrarea ritmic¿ a produselor în cantit¿¿ile prev¿zute în contract/comand¿,

CERINTE

- studii superioare
- experienta in vanzari minim 2 ani
- experinta in FMCG
- bune abilitati de comunicare si negociere
- spirit organizatoric

BENEFICII OFERITE

- salariul atractiv
- masina si telefon in interes de serviciu

Avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectie si recrutare, gestiune de personal temporar sau permanent, calcul salarial si testare.
Adecco in Romania este la momentul actual lider de piata, cu birouri deschise in 9 orase, si reusind in 2005, urmare a cererilor inregistrate, sa ofere candidatilor sai peste 2.500 de noi locuri de munca.