Reprezentant vanzari

ROMCONSULT INTERNATIONAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:

Reprezentant vanzari pentru judetul Dolj
Atributii:
- contactarea si intretinerea de relatii de colaborare cu firme de instalatii din zona;
- de a fi la curent cu lucrarile noi de instalatii din zona indiferent de marimea acestora;
- de a promova si de a sustine echipamentele termice si sanitare la proiectantii de specialitate, la executanti si la beneficiarii finali;
- ofera reprezentantilor societatilor de constructii si instalatii fise de prezentare a societatii, catalogul general si prospectele produselor care ii intereseaza;
- dispune facturarea produselor;
- realizeaza dosare pentru fiecare societate sau persoana contactata, in care vor pastra Rapoartele de contactare, cererile de oferta primite si copii dupa ofertele predate, insotite de Fisele de urmarire a ofertei;
- propune incheierea de Contracte de Intermediere si Promovare si emiterea de carduri societatilor de instalatii sau instalatorilor din listele proprii;
- intocmeste Contracte de Furnizare;
- intocmeste Rapoarte zilnice de activitate;
- colaboreaza cu Directorul de vanzari pentru solutionarea oricarei probleme intalnita in activitatea sa, care ii depaseste activitatea.

CERINTE

- Studii superioare in domeniul tehnic constituie avantaj
- Experienta in vanzari constituie avantaj
- Spirit intreprinzator
- Seriozitate, entuziasm, spirit de echipa
- Persoana organizata si hotarata
- Domiciliul stabil in Craiova
- Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

-Oferta (bonus):

- Salariu fix (200 Euro net) plus comision - Autoturism
- telefon mobil
- cursuri de pregatire;
Compania angajatoare este specializata in comercializarea articolelor termice si sanitare de calitate .

Romconsult International, companie de consultanta in domeniul resurselor umane, este liderul regional in acest domeniu pentru zona de Sud-Vest a tarii. Oferim in principal servicii de recrutare - selectie - plasament de personal specializat precum si consultanta de-a lungul intregului lant de valoare.