Receptioner auto - Craiova

ROKOR TRADING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- preluarea de la clienti a autovehiculelor si actelor necesare pentru interventii in garantie si postgarantie, in baza unor fise de preluare
- consilierea clientilor pe probleme tehnice si pentru obtinerea tuturor actelor necesare intrarii in reparatie
- identificarea problemelor semnalate de catre client la autovehicul
- efectuarea programarilor pentru intrarea autovehiculelor in service
- deschiderea/inchiderea devizelor de lucrari
- identificarea reperelor avariate pe coduri
-urmarirea finalizarii la timp a lucrarilor
- explicarea interventiei efectuate si predarea autovehiculelor catre client

CERINTE

- cel putin studii medii finalizate;
- abilitati de comunicare si relationare cu clientii;
- diplomatie;
- posesor carnet de conducere categoria B, minim 1 an, fara evenimente;
- cunostinte de operare calculator, pachetul MsOffice;
- experienta/cunostintele in domeniul auto/mecanica reprezinta un avantaj;
- domiciliul stabil in Craiova.

BENEFICII OFERITE

- Atmosfera de lucru dinamica alaturi de o echipa tanara si in plina dezvoltare;
- Salarizare motivanta;
- Mediu de lucru dinamic.

DESCRIEREA FIRMEI

Rokor Trading face parte din grupul de firme ROKOR.

Obiectul de activitate al firmei este importul si distributia de piese pentru autoturisme, uleiuri si accesorii auto, activitate service, vanzari si inchirieri autoturisme.

In afara pieselor de schimb pentru orice autoturism Daewoo, firma distribuie si uleiuri Castrol, Daewoo, Aral si Mobil, huse, acumulatori auto, geamuri, anvelope si alte accesorii.

In 2006, Rokor Trading a inaugurat cel mai modern service din Oltenia.

www.rokor.ro