Operator Telemarketing

S.C. STAR TELEFONICA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prospecteaza piata (aduna informatii despre potentialii clienti, aduna informatii despre concurenta);
- creeaza si dezvolta portofoliul de clienti;
- suna clientii si stabileste intalniri pentru departamentul de vanzari directe;
- incepe procesul de vanzare la telefon;
- intocmeste rapoartele de activitate;
- participa indirect la realizarea planului de vanzari.

CERINTE

- aptitudini de analiza si planificare a activitatilor;
- orientare catre client (identifica usor si intelege nevoile clientului, interesat de dezvoltarea unei relatii credibile cu clientii);
- personalitate deschisa, (relationeaza bine cu clientii), flexibilitate, dinamism, creativitate;
- cunostinte de operare Pc (word, excell, navigare Internet);
- abilitati de negociere.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial constand in salariu fix - bonusuri lunare si trimestriale;
- cursuri de instruire profesionala organizate de Vodafone;
- dezvoltarea unei cariere solide in vanzari.

Important partener Vodafone, avand peste 7 ani experienta in domeniul comercializarii produselor si serviciilor GSM, aflat in continua ascensiune. Departamentul de vanzari directe al companiei a fost infiintat in octombrie 2004, iar segmentul de piata caruia i se adreseaza este cel al IMM-urilor. In prezent echipa de vanzari directe a companiei Star Telefonica este Top Performer in regiunea Timisoara ( judetele Arad, Bihor, Caras-Severin, Hunedoara, Timis) si numarul 1 in tara.