Manager Zona

Euro Vial Lighting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- conduce si coordoneaza activitatile de vanzare si promovare a produselor companiei;
- cerceteaza in permanenta piata pentru identificarea de noi domenii de interes;
- realizeaza managementul teritoriului alocat prin identificarea corecta a obiectivelor si a metodelor de indeplinire a lor;
- creste performanta echipei prin planificarea eficienta a activitatii;
- asigura feed-back permanent fiecarui membru al echipei si identifica necesitatile de dezvoltare specifice;
- raspunde pentru indeplinirea target-ului de vanzari si incasari;
- raporteaza superiorilor activitatile echipei, ale concurentilor si propune strategii de imbunatatire ale performantei.

CERINTE

- studii superioare in domeniul electric;
- experienta manageriala minim 1 an;
- cunostinte privind procesul de vanzare, tehnici de negociere;
- abilitati de comunicare si negociere, abilitati de relationare;
- abilitati in planificarea si organizarea activitatilor echipei;
- focus pe obiective, identificarea eficienta a prioritatilor si nevoilor;
- capacitate de a lucra proactiv si de a se adapta cerintelor organizationale;
- permis conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- se ofera un pachet salarial atractiv, autoturism si telefon de serviciu;
- oportunitati reale de cariera, sansa de a-si construi propria echipa;
- mediu de lucru stimulativ si performant, traininguri, dezvoltare profesionala.

EURO VIAL LIGHTING are ca domeniu de activitate distributia de materiale si echipamente electrice. Prin promovarea calitatii si a profesionalismului am devenit reprezentanti ai celor mai importanti producatori (Philips, Moeller, Schneider, Legrand, 3M, ICME ECAB, etc.). EURO VIAL LIGHTING are sediul in Constanta si filiale in orasele: Bucuresti, Galati, Brasov, Iasi, Craiova. Politica de dezvoltare a firmei va continua si in urmatorii ani.

www.eurovial.ro