Inspector Resurse Umane

PolySTART IMPEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intocmirea corecta a dosarelor individuale ale angajatilor;
- completarea, pastrarea si evidenta carnetelor de munca si a registrului de evidenta a salariatilor;
- administrarea activitatii de angajare;
- intocmeste documente justificative privind veniturile salariale, declaratii aferente salariilor;
- mentine relatia cu institutiile de stat acreditate (ITM, ALOFM, CASS, Casa de Pensii etc.);
- elibereaza adeverinte, fise fiscale si alte documente solicitate de angajati;
- implementeaza schimbarile legislative privind salarizarea si administrarea de personal;
- intocmirea actelor necesare pentru modificarea / suspendarea /incetarea (desfacerea) contractului individual de munca.

CERINTE

- studii medii/superioare;
- certificat inspector resurse umane;
- cunostinte temeinice privind legislatia muncii in vigoare;
- experienta in operarea in Carnetele de Munca si calculul salariilor;
- cunostinte foarte bune operare PC(MS-Office);
- abilitati de comunicare si lucrul in echipa;
- capacitatea de a-si stabili prioritatile si de a-si organiza munca in mod eficient.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist, salariu motivant, training-uri specifice.

PolySTART IMPEX, firma al carui principal domeniu de activitate este proiectarea, executia si comercializarea sistemelor de securitate, instalatiilor electrice, sistemelor de climatizare si automatizari, isi completeaza echipa cu un post de Inspector Resurse Umane.