Ingineri planificare productie (Ref.0208)

Quanta Resurse Umane SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Lucreaza cu Planul de Productie Planificat si Operational, urmarind optimizarea ciclului de productie, a activitatilor de productie in acord cu cantitatile prognozate si cu obiectivele fixate.

-Se informeaza si urmareste scopul si cerintele proiectului conform Planului General de Productie;
-Defineste planul de proiect si planul de productie pentru aria de productie aflata in responsabilitatea sa;
-Urmareste parametrii de calitate, timp si utilizarea stocurilor;
-Urmareste ponderea si optimizarea resurselor disponibile;
-Urmareste in permanenta atingerea obiectivelor.

CERINTE

Quanta Resurse Umane, companie multinationala in domeniul resurselor umane recruteaza INGINERI PLANIFICARE PRODUCTIE cu locatie in Slatina.
Daca doriti sa va alaturati unei echipe profesioniste si inovatoare, care continua o traditie de peste 100 de ani in domeniul productiei de anvelope si in care oamenii constituie adevarata valoare, Quanta Resurse Umane va asteapta sa ne cunoastem.

Cerinte:
-Absolvent de studii superioare (Automatica, Informatica, Informatica Economica, Cibernetica);
-Cunostinte de limba engleza nivel avansat;
-Nivel avansat de utilizare a programelor MsOffice (Word, Excel, PowerPoint, Outlook), Internet Explorer - cunostintele SAP- constituie un avantaj;
-Cunoasterea procesului de alocare a resurselor pe proiect/ pentru productie;
-Cunostinte de analize costuri si beneficii;
-Foarte bune abilitati de comunicare si de lucru in echipa;
-Persoana dinamica, rezistenta la stres, orientata spre culegerea de informatii si atingerea obiectivelor;
-Capacitate de adaptare la schimbare si initiativa.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv.
- Decontarea cheltuielilor de transport;
-Training si cursuri de specializare in strainatate;
- Oportunitati reale de dezvoltare a unei cariere intr-o companie multinationala, intr-un mediu de lucru stabil si performant.

Quanta Resurse Umane is a leading HR services provider, a member of the Quanta group, based in Milano and having more than 40 branches all throughout Italy, Switzerland and the United States.
Quanta\'s portfolio of services includes:
- search and selection of personnel for permanent positions
- supply of detached personnel (staff leasing)
- training
- outsourcing of payroll services
Quanta operates in all of its branches with the principle of quality.

Contacteaza-ne:

Bucuresti - telefon 0040.21.336.396.1;
fax 0040.21.336.396.3, e-mail bucuresti@quanta.com

Craiova - telefon 0040.751.184.498; fax 0040.351.814.388, e-mail craiova@quanta.com

Slatina - telefon 0040.249.433.303; fax 0040.249.433.303, e-mail slatina@quanta.com

Tirgu Jiu - telefon 0040.253.211.372, fax 0040.253.211.372, e-mail tirgujiu@quanta.com

Timisoara, telefon 0040.256.436.345; fax 0040.256.436.349, e-mail timisoara@quanta.com