Inginer Proiectare CAD/CAM

HELCO

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analizeaza caietele de sarcini ale clientilor din punctul de vedere al conceptiei
- Executa proiectul plecand de la punerea in banda sau planul metoda, la intocmirea caruia eventual a participat.
- Se angajeaza sa respecte costurile, calitatea si termenele de livrare impuse.
- Ia la cunostina modificarile si realizeaza actualizarea desenelor,
- Propune idei de ameliorare vizand simplificarea proiectelor si realizarea sculelor in conditiile reducerii costurilor, ameliorarii calitatiii, reducerea termenelor de finalizare a proiectelor si facilitarea realizarii lor.
- Respecta calitatea, temenele (in privinta proiectelor) raportate la realizare,
- Utilizeaza experienta impartasita de clienti cu privire la securitate
- Limiteaza prelucarile la minim cu scopul reducerii consumurilor (energie, material),
- Respectarea procedurilor cu privire la mediu si impacturile semnificative asupra mediului

CERINTE

- Universitate in domeniul mecanic sau al utilajelor industriale
- Cunostinte de proiectare in ProEngineering / Tops / Solidworks / Autocad / Catia V5
- Capacitate de analiza
- Personalitate pasionata, motivata de atingerea obiectivelor si termenelor de livrare in cele mai bune conditii de calitate
- Spirit de lucru in echipa
- Cunoasterea limbilor straine reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru placut
- pachet salarial atractiv
- excelente oportunitati de dezvoltare personala
- posibilitati de promovare
- Formare profesionala continua

HELCO face parte dintr-un grup de firme cu preocupari in domenii diferite de activitate, dintre care amintim: consultanta, service, productie utilaje de panificatie, depozit de materiale, import utilaje panificatie si tehnica de calcul.

Societatea HELCO este in masura sa ofere utilaje complete si linii de fabricatie cu livrarea pentru sectoarele de panificatie, patiserie, pizzerie si cofeterie.