inginer proiectant

AUTOMATIC SYSTEMS

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Întocmire proiecte pentru instalaţii tehnologice,
centrale electrice, statii electrice de transformare si distributie de energie electrica de MT/IT,
 Alegerea echipamentelor necesare unei instalatii complexe de productie si/sau distributie, transport de energie electrica
 Analiza de oferte de la furnizorii de echipament
 Avizarea de fișe tehnice, întocmite de sefii de proiecte, pentru procurare de materiale si echipamente
 Avizarea internă a documentațiilor pentru obținerea avizelor edilitare întocmite de șefii de proiecte sau documentații de investiții la instituțiile abilitate
 Angajarea directă a tratativelor, pe parte tehnică, cu furnizori externi pentru definitivarea datelor echipamentelor energetice care vor deveni obiectul unor contracte de achiziție
 Verificarea și avizarea caietelor de sarcini, a memoriilor

CERINTE

Studii superioare, de specialitate - diplomă în domeniul ingineriei electrice/energetice
Buna cunoaştere in lucrul cu calculatorul, utilizare programe Word, Excel
Experienţa in proiectare circuite electrice, diverse tipuri de instalaţii, instalaţii industriale, staţii electrice începând de la 6kV
experiență în elaborarea proiectelor în domeniul instalațiilor electrice de MT și/sau IT, automatizare
Experinta in lucru cu AutoCAD
Initiativa, colaborare echipa de lucru
Bune abilititati de comunicare

Constituie un avantaj:
Atestare ANRE intr-una din categoriile II, III, IV A /si B
Buna cunoastere a limbii engleze
Cunoașterea programelor: AutoCAD - grafică și proiectare asistată de calculator; / CADdy++ SEE Electrical - proiectare electrică asistată de calculator;
DIGSI 4 - Software pentru relee de protecție SIPROTEC; EDSA Paladin DesignBase - Software de analiza retele; SIGMI (DOCLIB 38)
evaluare economică, elaborare și calcul deviz, ofertare și urmărire lucrări de construcții și instalații
Experinta in lucru cu programe de calcul devize tip WinDoc, DocLib

Furnizăm servicii de inginerie şi soluţii pentru probleme legate de energie şi aplicaţii industriale

Oferim partenerului suportul tehnic şi logistic adecvat pentru soluţii optime specifice şi garantăm flexibilitatea şi disponibilitatea în a satisface solicitările în principalele domenii de activitate:
 Servicii de consultanţă tehnică.
 Servicii de proiectare instalaţii şi staţii electrice
 Automatizări industriale – proiectare şi execuţie
 Software de aplicaţie industrială
 Activităţi inginerie