Inginer Proces (Valcea)

Faurecia Seating Talmaciu

Job expirat

RESPONSABILITATI

Faurecia Seating Valcea recruteaza pentru echipa sa un Inginer Proces:

- studii superioare in domeniul tehnic: textil, mecanic;
- minim 2 ani experienta intr-o pozitie similara, preferabil industria automotive;
- capacitatea de a intelege procesele tehnologice si de productie;
- cunostinte de operare pc - Microsoft Office (Excel-nivel mediu);
- cunostinte de limba engleza - nivel avansat.
Profil personal:
- abilitatea de a implementa si monitoriza schimbarile;
- capacitatea de a lucra in echipa si de a relationa eficient;
- persoana determinata si cu initiativa.

CERINTE

- stabileste necesarul de echipamente si dispozitive;
- elaboreaza instructiunile de lucru, operatiunile standard si fluxul de lucru;
- efectueaza analiza scrap-ului, detecteaza cauzele problemelor de productie si implementeaza actiunile corective;
- urmareste si implementeaza, in productia de serie, actiuni de imbunatatire;
- participa la cresterea productivitatii si a nivelului de calitate;
- instruieste supervizorii in procesele de productie;
- stabileste nivelul de polivalenta in concordanta cu necesarul;
- este responsabil cu ergonomia posturilor de lucru.

BENEFICII OFERITE

- dezvoltare profesionala in cadrul unei companii aflata in ascensiune.

FAURECIA - important grup francez, activ in industria automotive, cu sediul general langa Paris - Nanterre, infiintata in anul 1998 continua sa isi consolideze semnificativ pozitia de lider pe piata echipamentelor auto, aflat intr-o permanenta dezvoltare.
In grupul Faurecia, 97,500 de angajati din 320 de fabrici se bucura de conditii de munca la cele mai inalte standarde si de beneficii competitive. FAURECIA SEATING TALMACIU - punct de lucru Ramnicu Valcea produce huse pentru scaune auto.