INGINER CERCETARE SI DEZVOLTARE pentru o companie multinationala din Slatina

Adecco Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmareste testele de extrudare pentru tipurile noi de produse
- Colectaza datele si impreuna cu reprezentanti din departamentul calitate, le analizeaza si defineste retetele pentru masini
- Realizeaza studii statistice
- Raportarea rezultatelor obtinute
- Creaza baza de date pentru toate testele pe care le face
- Pe baza testelor creaza documetatia necesara pentru accestarea noilor tipuri de materiale folosite in productie.

CERINTE

- Studii superioare profil Fizica, Chimie,
- Experienta minim 2 ani in mediul industrial
- Cunostinte tehnice solide teoretice si practice
- Cunostinte privitoare la capabilitatea produsului CP, CPK
- Cunostinte statistica/ proces control;
- Operare PC ( word , excel, PowerPoint) ;
- Cunostinte de limba engleza;
- Cunostinte SAP constituie un avantaj

ADECCO RESURSE UMANE SRL angajeaza pentru clientul sau din Slatina, INGINER CERCETARE SI DEZVOLTARE.
Daca ti-ai dorit din totdeauna sa faci parte dintr-o companie multinationala recunoscuta pe plan mondial, acum ADECCO iti acorda sansa. Daca iti doresti sa fii apreciat la adevarata ta valoare si sa faci parte dintr-o echipa de profesionisti, aplica acum la acest job.

Adecco este lider mondial in domeniul resurselor umane, avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii.
Fondata in Elvetia la 20 August 1996, Adecco este administrata de o echipa multinationala ce dispune de o remarcabila experienta in domeniu.
Zilnic, peste 700.000 de persoane isi gasesc un loc de munca prin reteaua Adecco, ca urmare a gamei de servicii personalizate oferite celor peste 250.000 de clienti.
Adecco in Romania
Misiune: asigurarea succesului profesional intr-o lume in continua schimbare.
Adecco ofera zilnic solutii flexibile si adaptarea legislatiei in vigoare reusind, urmare a cererilor inregistrate, sa ofere candidatilor sai peste 6.000 de noi locuri de munca, in doar 6 ani de la infiintare.
La baza succesului inregistrat se afla transpunerea in practica a valorilor grupului:
- onestitate si integritate;
- responsabilitate sociala;
- orientare spre nevoile clientului;
- inovatie si creativitate;
- comunicare si spirit de echipa;
- transparenta;
- deplina legalitate