Inginer Analiza cu Element Finit

Cambric Consulting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analiza si calcule ingineresti pentru componente de autovehicule industriale si rutiere utilizand software bazat pe metoda elementului finit:
- analiza structurala;
- dinamica fluidelor;
- simulari pentru mecanisme si sisteme mecanice;
- analize termice.

CERINTE

- studii superioare tehnice;
- experienta in proiectare, productie in inginerie mecanica;
- experienta in platforme CAD si FEA: ANSA, ANSYS, ABAQUS, HYPERWORKS;
- cunostinte bune de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

- un pachet salarial compus din parte fixa, bonusuri pe proiect si bonuri de masa;
- analize medicale periodice;
- la implinirea unui an de activitate in firma se acorda un card de sanatate platit de firma.

Cambric Consulting Romania ofera din 1989, servicii de proiectare asistata de calculator si analiza cu element finit, pentru firme de renume din industria auto si aerospatiala. Sediul central al companiei se afla in Salt Lake City - Statele Unite. Alte filiale sunt localizate in Anglia, Germania, Armenia si Romania (din 1997 Brasov, Craiova, Iasi). Portofoliu nostru cuprinde firme de top din SUA si UE: Caterpillar, Case New Holland, Ford, Parker, Procter&Gamble, Sulzer etc.
Va invitam sa petreceti cateva minute pentru a explora www.cambric.com