Director filiala

ELIT Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planificarea, coordonarea si controlul activitatii personalului din subordine;
- Coaching cu echipa de vanzari;
- Urmareste atingerea obiectivelor de vanzare pe zona alocata;
- Incadrarea in bugetul de cheltuieli alocat;
- Realizarea de raportari obisnuite si speciale;
- Identifica oportunitati de business si construieste relatii de parteneriat;
- Mentinerea, crearea si dezvoltarea relatiei cu clientii actuali si potentiali;
- Atragerea de clienti noi; identificarea de clienti potentiali, demararea si dezvoltarea relatiei cu aceasta categorie de clienti;
- Urmarirea ratei de transformare a contactelor in clienti;
- Negocierea conditiilor contractuale;
- Monitorizarea si furnizarea datelor despre concurenta;
- Pregateste, coordoneaza si implementeaza campaniile de promovare la nivelul zonei pe care o conduce;
- Planifica rutele reprezentantilor de vanzari, se asigura ca fiecare reprezentant si-a insusit targetul individual si verifica modul de indeplinire de catre reprezentanti a obiectivelor stabilite;
- Intervine imediat pentru corectarea situatiilor necorespunzatoare, ca urmare a controlului activitatii reprezentantilor de vanzari;
- Este responsabil pentru detinerea de cunostinte/informatii actualizate cu privire la produsele pe care le vinde (caracteristici, avantaje, beneficii, conditii contractuale, promotii, stoc de magazie etc).
- Evalueaza performantele reprezentanilor de vanzari si situatia pietei in zonele neacoperite de forta de vanzari .
- Intelege si interpreteaza date esentiale despre piata si consumatori pentru a folosi aceste informatii si rezultate la dezvoltarea afacerii.

CERINTE

Titularul postului va desfasura activitatea de management si consultanta in vanzari pe zona sa de responsabilitate: Dolj, Gorj, Mehedinti.

- Studii superioare finalizate – domeniu tehnic;
- Experienta anterioara pe un post similar: minim 2 ani;
- Limba engleza: nivel mediu;
- Atitudine proactiva;
- Experienta in vanzari – minim 2 ani;
- Experienta in vanzari auto – minim 1 an;
- Abilitati de comunicare si negociere, persuasiune;
- Orientare catre rezolvarea de probleme;
- Gandire strategica;
- Operativitate;
- Abilitati de planificare si organizare;
- Operativ, analitic, orientat catre rezultate;
- Loialitate;
- Permis de conducere: categoria B, fara evenimente, minim 1 an;
- Rezistenta la stress;
- Cunostinte PC: pachet Office (word, excel, client de email);
- Domiciliul stabil in Craiova.

BENEFICII OFERITE

- Atmosfera de lucru dinamica alaturi de o echipa tanara si in plina dezvoltare;
- Pachet salarial motivant;
- Card sanatate;
- Telefon si masina de serviciu.

Suntem furnizori pe piata romaneasca ai binecunoscutelor firme: SACHS, BREMBO, TEXTAR, CONTITECH, ROSI, NGK, UFI si a altor producatori de prima mana. Toate aceste firme au o experienta indelungata in fabricarea pieselor pentru industria automobilului, specialisti de varf si tehnologiile cele mai moderne.
Ne straduim permanent sa venim in intampinarea cerintelor clientilor nostri si de aceea extindem gama de produse prin atragerea unor noi furnizori. Unul dintre cele mai importante criterii de alegere il reprezinta indeplinirea standardelor internationale de calitate ISO 9001 si ISO 9002.
Structura sortimentului de piese auto livrate de firma noastra include atat piesele care se inlocuiesc cel mai frecvent cat si cele deosebit de importante din punctul de vedere al satisfacerii complete a cererii beneficiarilor. Acestia au in acest fel siguranta ca la noi isi vor putea procura intotdeauna, in conditii avantajoase, piesele de care au nevoie. Vanzarea pe teritoriul Romaniei este sprijinita consistent de existenta depozitului din Bucuresti, care gazduieste aproximativ 20.000 de repere permanent si imediat la dispozitia clientilor nostri. Stocurile sunt gestionate in timp real printr-o solutie hardware si software performanta, astfel ca la orice moment, prezenta oricarei piese poate fi verificata la cele 33 de filiale care compun Grupul Elit. Marfurile curente pot fi livrate imediat din stocul de la Bucuresti, iar cele din depozitul central in trei zile de la comanda.

www.elit.ro