Director Departament Vanzari

bauMax

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Raspunde pentru conducerea unui departament;
- Asigura necesarul de produse si depozitarea optimala a acestora;
- Formeaza si conduce o echipa de 25 de angajati;
- Raspunde de vanzari, productivitate, costuri;
- Tine locul directorului de magazin in cazul absentei acestuia.

CERINTE

- Studii superioare;
- Cunostinte de limba germana si engleza / nivel mediu;
- Experienta in vanzari, comert sau servicii;
- Disponibilitate de relocare;
- Spirit de conducator;
- Spirit de echipa si abilitati de comunicare;
- Orientare catre client;
- Flexibiltate, deschidere la sugestii, gandire pozitiva;
- Capacitate de organizare, planificare si control;
- Spirit de initiativa, dorinta de perfectionare continua;
- Eficienta in obtinerea rezultatelor;
- Capacitate de concentrare in conditii de program prelungit;
- Cunostinte avansate de operare a MS Office.

BENEFICII OFERITE

- Va oferim posibilitatea desfasurarii unei activitati dinamice intr-un mediu de lucru motivant in cadrul unei firme in continua expansiune.

Companie austriaca de familie intr-o continua expansiune de 15 ani în Europa Centrala si de Est, bauMax este lider in industria companiilor Do-it-yourself .Obiectivul nostru este de a dezvolta aceasta piata si de a ajuta clientii la executarea proiectelor lor de constructii si bricolaj. Cu 122 filiale in 6 tari din Europa Centrala si de Est bauMax se numara printre primele 15 lanturi europene de bricolaj. In 2006 bauMax s-a lansat si in Romania, inaugurand primele 2 magazine in Brasov si Sibiu. In 2007 urmeaza deschiderea magazinelor bauMax din Cluj, Targu Mures si Craiova.