Director de concesiune auto

MANPOWER Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Organizarea, coordonarea, si supravegherea activitatii personalului;
-Asumarea si realizarea obiectivelor convenite conform bugetelor alocate;
-Realizarea indicatorilor financiari si calitativi stabiliti;
-Asigurarea nivelului de calitate a serviciilor;
-Promovarea imaginii companiei in mediul de afaceri;
-Mentinerea relatiei cu firmele de asigurari, urmarirea graficul de incasari de la acestea;
-Reprezentarea companiei in relatiile cu autoritatile locale, persoanele fizice si juridice;
-Dezvoltarea si sustinerea unei structuri organizationale complete, prin recrutarea si selectia angajatilor, motivarea angajatilor prin aplicarea programelor de pregatire si compensare stabilite la nivelul companiei;
-Transmiterea periodica a rapoartelor de activitate catre managementului companiei si participarea la sedintele periodice de analiza;
-Elaborarea, propunerea si implementarea strategiilor de vanzare;
-Gestionarea activitatii de service;
-Monitorizarea respectarii normelor de timp alocate de personalul de service lucrarilor efectuate;
-Respectarea regulamentului interior privind regimul comenzilor pieselor de schimb;
-Urmarirea nivelului stocurilor si mentinerea acestora la nivel operational.

CERINTE

-Absolvent studii superioare;
-Cunostintele in domeniul pietei auto,constituie un avantaj;
-Experienta in coordonarea activitatii de service sau servicii clienti;
-Experienta in coordonarea echipei;
-Limba engleza, constituie un avantaj;
-Utilizare MS Office.
-Abilitati manageriale;
-Persoana corecta cu o buna capacitate de comunicare;
-Foarte bune abilitati de organizare si planificare;
-Capacitate buna de negociere si inovatie;
-Persoana disciplinata si riguroasa.

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial atractiv;
-Masina, laptop,

Manpower is reinventing the employment services industry by helping employers and individuals adopt new approaches to the evolving world of work.
Manpower calls this approach Contemporary Working.
Contemporary working is about what¿¿¿s now and what¿¿¿s next in the world of work.