Coordonator Voluntari

Habitat Pentru Umanitate

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordonatorul de Voluntari asigura managementul si coordonarea programului
de voluntariat local si international spre indeplinirea obiectivelor din
planul anual si contribuie la dezvoltarea Programului de Voluntariat in
acord cu strategia organizatiei

Responsabilitati:
¿ Propune strategii pentru atragerea voluntarilor si implicarea lor
in activitatile Habitat
¿ Recruteaza, asista, incurajeaza, sustine, instruieste si motiveaza
voluntarii;
¿ Negociaza oferta echipelor internationale de voluntari;
¿ Se preocupa de gasirea ofertelor de cazare, masa , transport,
programe turistice pentru echipele de voluntari internationali;
¿ Asigura primirea/plecarea, cazarea, orientarea echipelor de
voluntari;
¿ Initiaza si intretine legaturi cu firme/companii din Romania pentru
dezvoltarea de programe de voluntariat

CERINTE

¿ Studii superioare;
¿ Fluenta in limba romana si engleza scris, citit, vorbit;
¿ Aptitudini excelente de comunicare orala si scrisa; eventual
experienta in moderarea grupurilor;
¿ Autonomie si spirit de echipa, rezistenta la stres;
¿ Spirit organizatoric si practic dezvoltat;
¿ Disponibilitatea de a lucra prelungit, cand e cazul;
¿ Utilizare PC (Internet, MS Office);

BENEFICII OFERITE

¿ Mediu de lucru motivant si relaxat;
¿ sansa de a lucra intr-o echipa tanar si dinamica;
¿ Pachet salarial atractiv;
¿ Instruire si traininguri in tara si strainatate;
¿ Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes intr-o organizatie internationala;

Construieste si renoveaza locuinte simple, decente si accesibile ca pret