Coordonator Echipa Vanzari Directe (CEV)

RAIFFEISEN BANK

Job expirat

RESPONSABILITATI

Începând cu anul 2005, echipele locale de vânzari directe ale Raiffeisen Bank au contribuit într-o masura importanta la obtinerea unor rezultate excelente pe segmentul produselor dedicate persoanelor fizice. În vederea extinderii acestui model de succes, suntem în cautare de persoane dinamice, independente si motivate de un parteneriat real cu Raiffeisen Bank.
Daca doresti si faci parte din aceasta echipa si sa isi conduci propria afacere intr-o relatie de parteneriat cu Raiffeisen Bank, te invitam sa iti depui candidatura pentru rolul de:
- Consultant Financiar (CF)

Iti poti depune candidatura prin una din urmatoarele modalitati:
- direct pe portalul www.myjob.ro
SAU
- printr-un e-mail transmis pe adresa directsales@rzb.ro, mentionand in subject: CEV si orasul pentru care aplici.

Responsabilitati:
- Coordoneaza si monitorizeaza promovarea vânzarilor active de produse si servicii de catre echipa de consultanti financiari pentru segmentul de clienti persoane fizice
-Recruteaza, selecteaza si dezvolta consultantii financiari
- Asigura eficienta activitatilor si îndeplinirea obiectivelor de vânzari de catre echipa
- Raporteaza periodic rezultatele activitatii echipei coordonate

CERINTE

- Experienta in managementul echipelor de vanzari directe
- Foarte bune abilitati de comunicare, prezentare si negociere
- Abilitati de organizare si coordonare a activitatilor
- Atitudine pozitiva, entuziasm si motivatie
- Perseverenta in atingerea obiectivelor

Raiffeisen Bank este un partener pe termen lung pentru toti clientii sai, oferind o gama completa de servicii financiare la standarde inalte si generand o rentabilitate peste medie a capitalului propriu.