Contabil sef

ROMCONSULT INTERNATIONAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Urmareste rapoartele de cash-flow si recomanda masuri in functie de situatie
• Elaboreaza si analizeaza rapoarte financiare si recomanda actiuni specifice daca este cazul
• Studiaza si este permanent la curent cu toate modificarile legislative in domeniul financiar-contabil, si se asigura de aplicarea corecta a acestora
• Organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare
• Ofera consultanta entitatilor functionale ale societatii in legatura cu problemele referitoare la activitatea serviciului
• Ofera consultanta conducerii societatii in probleme care sunt de competenta serviciului
• Verifica documentele de evidenta din punct de vedere al legalitatii si oportunitatii
• Raspunde de eficienta si calitatea lucrarilor executate in cadrul serviciului la termenele stabilite prin reglementari interne sau prin alte acte normative
• Transmite Managerului General rapoarte ale activitatii desfasurate in cadrul departamentului

CERINTE

• Studii superioare economice
• Experienta de minim 5 ani in domeniul financiar
• Experienta pe o pozitie similara de minim 3 ani
• Cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;
• Capacitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le valorifica
• Cunostinte aprofundate de management financiar-contabil
• Capacitate de previzionare, planificare, organizare, control, evaluare
• Persoana sociabila, rezistenta la stres si program prelungit, deschidere catre nou

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial competitiv

Romconsult International, este unul dintre jucatorii importanti pentru zona de Sud-Vest a tarii in sfera consultantei pentru domeniul resurselor umane. Oferim in principal servicii de recrutare - selectie - plasament de personal specializat precum si consultanta aferenta acestui proces.