Contabil

Habitat Pentru Umanitate

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Efectueaza contabilitatea primara dupa legea romana
¿ Introducerea notelor contabile, elaboreaza balanta si situatiile financiare periodice
¿ Asigura plata facturilor filialei la timp, conform contractelor existente si intocmeste statele de salarii;
¿ Pregateste platile catre bugetul de stat si asigurarile sociale urmarind plata acestora in termen;
¿ Raspunde de casieria biroului si pregateste documentele bancare;
¿ Lucreaza la pregatirea bugetului anual si a diverselor rapoarte financiare.
¿ Asigura legatura filialei cu institutiile statului;

CERINTE

¿ Educaţie: Studii universitare in stiinte economice, de preferat specializarea finante-contabilitate

¿ Experienţă: 1 an in contabilitate. Experienta respectiva intr-o organizatie non-profit este un avantaj
¿ Îndemânări:
§ O buna intelegere a pachetelor locale de programme de contabilitate este un avantaj
§ Nivel bun de limba engleză şi română
§ Cunoaştere Microsoft Excel si indemanare generala de utilizare computer
§ Disciplină şi încadrare în termene
§ Capacitate de analiza si atentie la detaliu

¿ Altele:
§ Dorinţa de a respecta şi afirma principiile şi misiunea creştin-ecumenică a Habitat for Humanity
§ Disponibilitatea la program prelungit şi capacitate de a lucra in conditii de stress;

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru motivant si relaxat;
¿ Şansa de a lucra într-o echipă tânără şi dinamică;
¿ Pachet salarial atractiv;
¿ Instruire şi traininguri în ţară şi străinătate;
¿ Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes într-o organizaţie internaţională.

Construieste si renoveaza locuinte simple, decente si accesibile ca pret