CONSULTANT FINACIAR

UNIC

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Crearea de baze de date cu potentiali clienti.
- Contactarea potentialilor clienti, prezentarea ofertei si negocierea contractelor.
- Asigura derularea procesului de vanzare in cele mai bune conditii.
- Mentinerea relatiilor cu clientii pentru fidelizarea acestora.
- Raportarea activitatii zilnice.
- Realizarea targeturilor lunare primite.

CERINTE

- Experienta in vanzari servicii – min 2 ani.
- Vechimea ultimul loc de munca ( vanzari servicii ) – min 1 an.
- Bune abilitati de comunicare, organizare, negociere.
- Disponibilitate pentru program prelungit.
- Serios, entuziast, motivat, perseverent, optimist, disciplinat.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de a-ti desfasura activitatea in cadrul unei echipe tinere.
- Pachet salarial motivant in functie de rezultatele obtinute.
- Salariu, parte fixa, dupa 2 luni,1000 RON net.
- Oportunitati de dezvoltare profesionala, training : GRATUIT.
- Posibilitati reale de promovare ( dupa 6 luni de evaluare a activitatii ).

DESCRIEREA FIRMEI

Istoric. Cine suntem ?

: Firma UNIC a luat fiinta in anul 2002 avand ca domeniu principal de activitate, Serviciile Imobiliare.

 In anul 2004 portofoliul de servicii oferite clientilor UNIC, s-a marit cu un serviciu adiacent, sursele de finantare.

 Incepand cu anul 2007, ca domeniu principal de activitate, UNIC, a devenit, societate de brokeraj de credite.

 Activitatea secundara, Serviciile Imobiliare sunt oferite in mare parte, clientilor UNIC.

Rezultate = Continuitate

Clientii nostri ?

 Brokeraj Credite: 80% din activitatea UNIC

 Servicii Imobiliare: 20% din activitatea UNIC.

Statistica !?

 Cel putin 50%, din Clientii UNIC, sunt INVESTITORI !!!
 100% din angajatii firmei sunt Investitori in Proiecte Imobiliare si Planuri Financiare Imobiliare.

De ce Investitii?
“Experienta trecutului …ne ofera o prognoza a viitorului”

Pentru ca din 100 persoane, la varsta de 60 ani…

49 - sunt Pensionari
29 - sunt Decedati
12 - subzista
5 - Muncesc pentru a trai
4 - Independenti Financiar
1 - Bogat

De ce suntem Unici ?

5 motive pentru a fi Client UNIC

 Ca societate de Brokeraj noi vindem Active, nu datorii pe zeci de ani, clientului UNIC.

 Ca societate de Investitii Imobiliare noi reprezentam, doar interesele clientului nostru.

 Relatie de durata - Informarea Clientului UNIC, periodic si/sau in functie de schimbarea conditiilor pentru Refinantari de Credite sau Piata Imobiliara.

 Preluam problemele clientului UNIC si le rezolvam in numele si cu acordul acestuia. Rapid si Sigur.

 Suntem Profesionisti. Ne adaptam la nevoile clientului UNIC, din punct de vedere informational, logistic si practic.

Avantajele Colaborarii cu UNIC

 Timp scurt de solutionare.

 Economie la timpul clientului UNIC.

 Profitabil.