Consultant accesare fonduri europene

Ruris

Job expirat

RESPONSABILITATI

Managementul implementarii proiectelor investitionale realizate de catre clientii nostri in cadrul programelor de finantare SAPARD,FEADR, POR, FEP.

- monitorizarea implementarii proiectelor
- raportari periodice fata de managerii generali referitoare la stadiul implementarii proiectului
- raportarea finala si evaluarea modului de indeplinire a obiectivelor propuse

- planificarea proiectelor prin corelarea necesitatilor investitionale ale clientilor nostri cu cerintele programelor de finantare pentru a identifica cel mai potrivit program de finantare pentru fiecare client
- prezentarea conditiilor ce trebuiesc indeplinite de catre clientii nostri pentru a putea accesa programele de finantare respective
- pregatirea si prezentarea proiectul investitional catre autoritatile finantatoare pentru a fi aprobat si finantat
- asigurarea legaturii dintre clientii nostri si autoritatile finantatoare pe de o parte si intre clienti si celelalte parti implicate in implementarea proiectului ( autoritati locale, furnizori)
- monitorizarea modului de indeplinire a obligatiilor asumate de catre clientii nostri prin contractele de finantare
- pregatirea si derularea procedurilor de achizitii pentru implementarea proiectului investitional\asistarea clientilor nostri la negocierea contractelor cu furnizorii implicati in implementarea proiectului investitional
- prezentarea procedurilor de achizitii derulate de catre clienti catre autoritatile finantatoare pentru a fi verificate si aprobate
- monitorizarea contractelor dintre clientii nostri si furnizorii acestora implicati in proiectul investitional
- pregatirea cererilor de plata si prezentarea lor catre autoritatile finantatoare pentru a fi aprobate si decontate

CERINTE

Persona organizata, dinamica, si rezistenta la stres.
Bun coordonator si o buna capacitate de comunicare
Persona responsabila
Urmarirea licitatiilor electronice ce au loc si pregatirea documentatiei necesara conform caietului de sarcini.

BENEFICII OFERITE

Salariul motivant, plus procent din proiectele depuse si castigate

Productie si desfacere echipamente agricole, si utilaje pentru intretinerea spatiilor verzi.