consilier asigurari si credite

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Broker de asigurari si credite cauta colaboratori CONSULTANTI FINANCIARI, dornici:
- de o cariera in vanzari directe de credite de nevoi personale, ipotecare, imobiliare, auto, , credite pentru IMM, carduri de credit si pachete de economisire
- sa lucreze in activitatea de vanzari directe cu pasiune fiind inclinati si doritori de munca de teren
- sa lucreze intr-o companie cu acoperire nationala care dispune de parteneriate avantajoase cu cele mai importante banci de pe piata romaneasca

CERINTE

- abilitati excelente de vanzare si performante anterioare de vanzari foarte bune
- initiativa, orientare catre client,spirit antreprenorial, excelente abilitati de comunicare si relationare, spirit analitic
- bune cunostinte in aplicatiile Microsoft Office
- obisnuit si dispus sa castige numai din comision platit pe Contract de Mandat
- identifica clientii potentiali si defineste modalitatea de atragere a acestora
- ofera consultanta in alegerea celui mai potrivit produs
- asista clientii privind intocmirea dosarului de credit sau asigurari
-Verifica documentele
- monitorizeaza dosarelede realizate pana la aprobarea si tragerea acestora
- participa la traininguri organizate
- cunoaste temeinic produsele din portofoliu si participa la evaluari periodice
- raporteaza activitatea sa coordonatorului echipei

BENEFICII OFERITE

- CEA MAI ATRACTIVA GRILA DE COMISIONARE
- bonusuri pentru rezultatele deosebite
- comisioane si bonusuri platite pe Contract de Mandat
- programe de training profesional si de dezvoltare personala
- posibilitatea de a deveni Unit Manager conducand o echipa