colaborator bancar

Raiffeisen Banca pentru Locuinte S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

intermedieri contracte de economisire-creditare

CERINTE

experienta nu este necesara
diploma de bacalaureat
tinuta business
dinamism
abilitati de comunicare

Selectia se face pe baza de interviu.

BENEFICII OFERITE

comisioane mari
sansa dezvoltarii unei cariere in domeniul bancar

Scopul declarat al Raiffeisen Banca pentru Locuin¿e S.A. este de a-i ajuta pe cet¿¿enii români s¿-¿i realizeze un mare vis: o cas¿ nou¿, modernizarea celei existente, acces la lucr¿ri de modernizare ¿i între¿inere, o locuin¿¿ cu un confort sporit. A¿a arat¿ în viziunea noastr¿ un minim necesar. Economisirea ¿i creditarea pentru domeniul locativ este un produs financiar, care se bucur¿ deja de o larg¿ recunoa¿tere pe plan interna¿ional.

Sistemul de economisire-creditare pentru domeniul locativ este un produs relativ nou pe pia¿a bancar¿ româneasc¿. Mecanismul s¿u de func¿ionare este îns¿ extrem de simplu: clientul trebuie s¿ stabileasc¿ împreun¿ cu agentul nostru de vânz¿ri suma de bani de care va avea nevoie peste o anumit¿ perioad¿ de timp. Dup¿ ce stabile¿te acest cuantum, clientului trebuie s¿-i fie foarte clar c¿ va trebui s¿ economiseasc¿ jum¿tate din aceast¿ sum¿, iar cealalt¿ jum¿tate o va primi sub form¿ de credit de la Raiffeisen Banca pentru Locuin¿e. Suplimentar, pe lâng¿ economiile pe care le face individual, clientul beneficiaz¿ anual de o subven¿ie din partea statului, subven¿ie concretizat¿ într-o prim¿ ce se acorda pentru sumele economisite în anul calendaristic respectiv de c¿tre client, în condi¿iile legii. La finalul perioadei de economisire, care poate s¿ fie de minimum 18 luni, clientul poate beneficia de un credit cu o dobând¿ foarte avantajoas¿, fix¿ pe tot parcursul contractului, de 6% pe an în lei. Banca pune la dispozi¿ia clien¿ilor trei tarife - rapid, standard ¿i moderat. În func¿ie de tariful ales clientul va ¿tii cât este rata lunar¿ de economisire, rata lunar¿ de rambursat, perioada de economisire sau perioada de rambursare a creditului.