Colaborator bancar

Raiffeisen Banca pentru Locuinte

Job expirat

RESPONSABILITATI

Va oferim oportunitatea de a demara o cariera in conditii foarte avantajoase:
- Produs financiar modern
- Posibilitatea de a vinde mai multe tipuri de produse competitive pe piata financiara romaneasca, cum ar fi:
- contracte de economisire creditare;
- credite bancare;
- pensii private aferente Pilonului 2, etc;
- Piata neacoperita - sub 0,3% din populatie beneficiaza de acest produs
- Necesar mare de imbunatatire a conditiilor de locuit
- Posibilitatea de a deveni independent financiar in cadrul Serviciului Consiliere Financiara al Bancii.

CERINTE

- Ambitia de a acumula experienta si de a promova;
- Capacitate de a se incadra intr-o activitate cu specific strict bancar;
- Capacitatea de a conduce o echipa de vanzari;
- Calitati de lider si dorinta de a reusi in viata, prin propriile sale forte!
- Posibilitatea de a putea acorda minim 2 ore/zi pentru aceasta activitate;
- Flexibilitate, dinamism si dispozitie la munca;
- Spirit de echipa
- Deschidere catre nou si catre oameni;
- Abilitatea de a invata si aplica metode de intermediere a unui produs financiar – bancar.

BENEFICII OFERITE

- veniturile sunt in functie de realizari, mai exact intre 25%-69% din vanzari;
- se adauga posibilitatea de a castiga suplimentar si alte venituri, in masura in care persoana respectiva indeplineste si alte criterii de vanzari;
- pensiile asigura venituri suplimentare, un singur contract de pensie incheiat de un colaborator valorand 30 de euro, iar castigurile sunt din ce in ce mai mari in functie de treapta de cariera.
- colaboratorii urmeaza cursuri de vanzari profesioniste, unice in Romania, recunoscute in strainatate, care sunt organizate atat la nivel de banca, cat si la nivel national;
- In urma cursurilor se primesc diplome recunoscute in strainatate;
- Asigurari de viata platite de Banca;
- Excursii in strainatate platite de Banca, etc.

Raiffeisen Banca pentru Locuinte S.A este prima banca din Romania constituita in conformitate cu O.U.G nr. 99/2006 privind institutiile de credit si adecvarea capitalului. Produsul Raiffeisen Banca pentru Locuinte este acordat in Lei si presupune existenta unei perioade minime de economisire urmata de acordarea unui credit cu dobanda fixa pentru activitati in domeniul locativ.Acest produs se adreseaza persoanelor cu venituri mici si mijlocii,carora le ofera facilitati de acordare a creditului.