Back-End Web Developer

Inside Media Communication

Job expirat

RESPONSABILITATI

Jobul presupune sa gestionezi schimbul de date intre server si utilizatori. Principala responsabilitate va fi sa dezvolti toata logica unui server, sa intreti baza de date primara, asigurand rapiditate si performanta cerintelor de front-end.

CERINTE

Esti candidatul ideal pentru noi daca:

- vorbesti engleza la nivel mediu sau avansat
- vrei sa lucrezi intr-o echipa dinamica
- ai experienta in web development, fiind un mare avantaj
- intelegi elementele de front – end precum HTMP/CSS/JQuery/JavaScript
- ai cunostiintele de PHP OOP, deoarece constituie un avantaj
- cunoasti framework-uri si cms-uri precum Codeigniter, Zend, WordPress, Magento, Drupal.

Taskurile tale vor include:

- Integrarea elementelor orientate catre utilizator si dezvoltate de catre front-end;
- Construirea unor linii de cod reutilizabile pentru viitoarele cerinte;
- Optimizarea la viteza maxima si scalabilitate a aplicatiilor;
- Implementarea elementelor de securitate si de protectie a datelor, cat si propunerea si implementarea de solutii pentru stocarea datelor.

Alte cerinte:

- Sa fii un team player
- Sa fii o persoana optimista, care vine cu drag la munca
- Flexibil in gandire, sociabil, deschis catre noi provocari si oportunitati
- Atitudine indreptata catre client si orientata catre rezultate
- Corectitudine si loialitate

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv, adaptat la experienta
Un spatiu de lucru dinamic, prietenos
Training-uri specializate
Posibilitatea de a evolua in cadrul echipei si al companiei

Inside Media Communication se afla pe piata din Romania de 15 ani, cu sedii atat in Bucuresti, cat si in Craiova, avand client locali si internationali. Compania incurajeaza tehnologiile noi si inovative, fiind intr-o permanenta dezvoltare in domeniul web. Se ocupa de e-commerce, platforme de social – media, aplicatii pe mobil cu suport API, aplicatii web, baze de date squl si nosql.