Area Sales Representative- professional beauty products (Craiova)

Group QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania importa si distribuie in Romania si Republica Moldova produse destinate exclusiv saloanelor de infrumusetare. Gama de produse este foarte larga: produse pentru ingrijirea parului, produse electrice si mobilier pentru saloane, cataloage profesionale etc.

Reprezentarea zonei alocate: Gorj, Mehedinti, Dolj, Olt, Vilcea;
- locatie in Craiova de preferat;
-minim 2 ani experinta pe o pozitie similara;
-experinta in vanzare B2B reprezinta avantaj sau in vanzare produse cosmetice, servicii, produse parafarmaceutice/produse cosmetice profesionale;
-portofoliu de clienti in domeniu, reprezinta un real avantaj;
-disponibilitate la deplasare in teritoriul alocat- 5 judete;
-persoana orientata spre indeplinirea obiectivelor, dorinta de autodepasire.

CERINTE

-indeplinirea sarcinilor si a obiectivelor lunare de vanzare;
-crearea, dezvoltarea si mentinerea unor relatii constructive cu clientii companiei;
-sustinerea activitatilor specifice de marketing;
-vizite la clientii din zona Olteniei;
-respectarea programului de lucru si al touring planului;
-intocmirea rapoartelor de activitate zilnice, saptamanale si lunare;
-organizarea si managementul bun al timpului;
-incasarea in timp a sumelor datorate de clienti.

BENEFICII OFERITE

-Masina+telefon+ traininguri (contract de munca full-time, perioada nedeterminata);
-Salariu fix+ comision din vanzare+bonusuri lunare in functie de realizari.

Asteptam cv-urile dvs la: cv@qlt.ro; www.qlt.ro

DESCRIEREA FIRMEI

MISIUNEA QLT ™

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta. Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.

Alegand colaborarea cu QLT ™, veti obtine: PROFESIONALISM, CALITATE & INOVATIE.

Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul candidatilor si capacitatea acestora de a se integra si de a aduce plus valoare echipelor in care vor fi integrati.